27 września 2016 r. warsztaty i spotkanie z Robbem Maciągiem.

Opublikowano: 22 września, 2016, Kategoria: Aktualności
PAMIRiko

Świętujemy Dni Turystyki w bibliotekach głogowskich wraz z Fotostopem przez świat i zapraszamy dzieci na etno warsztaty w godzinach porannych, a wszystkich miłośników podróży zabierzemy na koniec świata do Pamiru wraz z Robertem Maciągiem.

Pamir jest miejscem na peryferiach. Nie ma prądu, nie ma drzew ani tabletek od bólu głowy i setek innych rzeczy, bez których Europejczyk nie potrafi już żyć. Przewrotnie śmiesznie jest być peryferiami, marginesem, w miejscu, które ktoś nazwał Azją Środkową. Jakież w tym szyderstwo i niezamierzona złośliwość!
Pamir jest czymś więcej niż tylko górzystym krajobrazem. Jest dowodem na to, że człowiek zawsze znajdzie sposób, by zamieszkać tam gdzie chce i tak-czy-owak będzie się zawsze starał przezwyciężyć naturę. Pamir to także dowód na to, że im bardziej nieprzyjazny krajobraz, tym bardziej przyjaźni ludzie. Życie w Pamirze jest pełne kontrastów. Szybkie zwalcza się z powolnym i wciąż pozostaje jego nieodłączną częścią. Serce wali Ci jak oszalałe, a kroki pozostają powolne. Krew krąży tak szybko, że
zawsze szumi Ci w uszach, a Ty sam ledwo się ruszasz. Oddech masz szybki, płytki i urywany, a kroki powolne i ślamazarne. Krajobraz puszy się pięknem i malowniczością, a trudno w nim żyć.

Robert Robb Maciąg – podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że świat jest pełen dobrych ludzi. Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Laureat dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 podróż życia, 2013 podróżnicza książka roku).
Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Do tej pory ukazało się sześć książek autorstwa Roberta Maciąga: Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę; Rowerem w stronę Indii, Podręcznik Przygody Rowerowej, Tysiąc Szklanek Herbaty, Dobków=Wyspa oraz Henryka Sytnera Wakacje Na Dwóch Kółkach. Właśnie powstaje nowa, która ukaże się jeszcze w 2016 r.

PAMIR550