10 sierpnia 2021 r. spotkanie autorskie online z Moniką Kowalską.

742

Głogowska Edukacja Kresowa zaprasza na spotkanie autorskie online z Moniką Kowalską, które poprowadzi Wioletta Marecka w dniu 10 sierpnia 2021 o godz. 20:00. Spotkanie będzie transmitowane na stronie internetowej www.mistrzhistorii.pl w zakładce” LIVE” oraz na FACEBOOK MBP Głogów, MBP – CW Bolesławiec i M-GBP Polkowice.

Dla internautów przewidziane upominki książkowe wydawnictwa KSIĄŻNICA.

Monika Kowalska jest wrocławianką, pełnoetatową matką trzech młodych kobiet w różnym wieku, redaktorką i autorką setek opowiadań w pismach kobiecych, kryminalnych i retro. Przez wiele lat prowadziła również czasopisma dla najmłodszych. Uwielbia książki historyczne, fantastyczne, kryminały oraz powieści, najlepiej grube. Lubi wędrówki w nieznane, podczas których można potknąć się o jakąś historię, także tę przez wielkie H. Intryguje ją przeszłość i świat, którego już nie ma, a tropienie losów przodków niezmiennie wywołuje u niej dreszcz emocji. Wielką miłością darzy zarówno Wrocław, jak i Lwów, z którego wywodzi się jej rodzina. W wolnych chwilach piecze chleby, chodzi na długie spacery z ukochanym labradorem i z różnym skutkiem próbuje uprawiać przydomowy ogródek.

Przejmująca historia lwowskiej rodziny Szubów tuż przed wybuchem oraz w czasie II wojny światowej. Pierwszy tom to obraz życia Ady, córki kolejarza, i jej rodziny na tle lwowskiego przedmieścia w przededniu wojennej apokalipsy. Adela, praktykantka w ochronce, przemierza lwowskie ulice, pokazując ich uwodzicielski koloryt, a także ciemną stronę miasta. Razem z rodziną Szubów czytelnik będzie zmagał się z okrucieństwem wojennej i powojennej rzeczywistości, w końcu razem z nimi bydlęcym wagonem opuści Lwów, udając się na Zachód do nowej Polski.