10 września 2018 r. spotkanie z ks. dr. hab. Andrzejem Dragułą.

2139

„Słowo , które przenika” to tytuł najnowszej książki ks. dr. hab. Andrzeja Draguły oraz temat głogowskiego spotkania autorskiego. Wszystkich, którzy chcą zatrzymać się na chwilę i posłuchać o „słownie”, zapraszamy w imieniu organizatorów: Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT oraz Zakonu Matańskiego na spotkanie z autorem w dniu 10 września 2018 r. o godz. 18:00 do biblioteki przy ul. Jedności Robotniczej 15.

„Ksiądz Andrzej Draguła komentuje Ewangelię bez pośpiechu. Uważnie przygląda się pojedynczym słowom i zastanawia się, co oznaczają one dla ludzi XXI wieku. Czy język Biblii i teologii może wpływać na nasze życie? Tak, pod warunkiem że się zatrzymamy i spokojnie zastanowimy nad sensem Słowa. Wtedy powoli zacznie ono przenikać naszą codzienność.”

Andrzej Draguła (ur. 1966), ksiądz diecezji zielonogórsko‑gorzowskiej, publicysta religijny, członek redakcji kwartalnika „Więź”. Jest doktorem habilitowanym teologii i profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Autor książek: Eucharystia zmediatyzowana, Ocalić Boga. Szkice z teologii sekularyzacji, Copyright na Jezusa. Język, znak, rytuał między wiarą a niewiarą, Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem, Emaus. Tajemnice dnia ósmego, Czy Bóg nas kusi? 55 pytań o wiarę. W swojej twórczości i badaniach zajmuje się zagadnieniami z zakresu komunikacji religijnej.
źródło: https://wydawnictwowam.pl