12 października 2018 r. spotkanie z Martą Dymek.

1813

Zielona rewolucja w Głogowie czyli Jadłonomia i gość specjalny Marta Dymek, weganka, blogerka, autorka książek i kulinarnych programów telewizyjnych. Spotkanie odbędzie się 12 października 2018 r. o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. Ilość miejsc ograniczona. Wejściówki na spotkanie są do odebrania od 5 października 2018 r. w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15.

„Mam na imię Marta, mam niewiele ponad 20 lat i mieszkam w ciasnej kawalerce na warszawskim Mokotowie. Dwa lata temu zaryzykowałam i rzuciłam pracę w agencji reklamowej, żeby poświęcić się w całości blogowi – gotowanie, pisanie o kuchni dla prasy i prowadzenie warsztatów to teraz moja praca. Nareszcie wiem, że była to najlepsza decyzja w moim życiu, a dzięki niej wydałam książkę Jadłonomia. Kuchnia roślinna – 100 przepisów nie tylko dla wegan, która doczekała się już sześciu dodruków oraz wyróżnienia na EXPO 2015 w Mediolanie. Rok później nakręciłam też swój wegański program kulinarny Zielona Rewolucja, który jest emitowany na antenie Kuchni+ i jest pierwszym pełnoformatowym, wegańskim programem o gotowaniu w Polsce.

W chwilach wolnych od gotowania spaceruję ze swoją mopsiczką, chodzę na drinka z Jonem Hammem albo umawiam się do kina z Wesem Andersonem. Wciąż mam nadzieję, że Rene Redzepi pewnego dnia zostanie wegetarianinem.”
cyt. za http://www.jadlonomia.com