14 czerwca 2019 r. Koncert w ruinach św. Mikołaja.

959

W piątkowy wieczór 14 czerwca ruiny kościoła św. Mikołaja wypełni irlandzka muzyka w wykonaniu zespołu JIG REEL MANIACS. Bezpłatny koncert „Celtic fusion literature” rozpocznie się o 21:00.

Zespół JRM – Jigowo-Reelowi Maniacy, jedna z najstarszych formacji muzyki irlandzkiej w Polsce, już od blisko 30 lat gra tradycyjną muzykę celtycką (irlandzką, szkocką, walijską, bretońską) łącząc ludowe brzmienia z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Muzyka Jig Reel Maniacs to nurt World Music inspirowany celtycką spuścizną muzyczną, a czerpiący również z takich kierunków jak jazz, rock, reggae, funk, latin i chillout – najkrócej: Celtic fusion. JRM jest jednym z najbardziej energetycznych, niepowtarzalnych i wyjątkowych zespołów koncertowych w Polsce.


Informujemy, wszystkich uczestników wydarzenia że podczas imprezy będą wykonywane zdjęcia, które zostaną zamieszczone na stronach internetowych organizatora w celu promującym wydarzenia instytucji. Zdjęcia będą przetwarzane na stornach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima w Głogowie przez okres 5 lat, to tym czasie zostaną trwale usunięte.