Włoski kryminał w amerykańskim stylu. Mrożąca krew w żyłach historia, mroczna jak „Siedem” i „Milczenie owiec”. Tak pisze się i mówi o powieści Donato Carrisiego.
Opis książki, który czytamy na okładce obiecuje historię pełną emocji:
W swoim domu zostaje zamordowany biznesmen, jego żona oraz dwójka starszych dzieci. Morderca oszczędził tylko najmłodszego synka po to, aby pomógł on policji ustalić sprawcę zbrodni. Detektyw Mila Vasquez, idąc tropem pozostawionej wskazówki, odkrywa następne morderstwo. Jego ofiarą pada adwokat znany z tego, że pogrążał przed sądem kobiety i bronił przed wysokimi karami znęcających się nad nimi mężów. Sprawczyni, przestępstwa, popełnia samobójstwo na oczach Mili, pozostawia jednak wskazówkę umożliwiającą odkrycie kolejnego zabójstwa… Odsunięta od śledztwa Mila podejrzewa, że morderstwa mają związek z toczącym się dwadzieścia lat wcześniej śledztwem dotyczącym zaginięć osób, które łączyło to, że cierpiały na bezsenność. Do wszystkich ofiar miał dzwonić tajemniczy Zaklinacz z pytaniem „Czy chciałbyś rozpocząć nowe życie?”
Czy powieść przypadnie do gustu głogowskim miłośników literatury kryminalnej, przekonamy się już wkrótce. Na rozmowę o powieści Klub Konesera Kryminału zaprasza 15 maja o godz. 17.00 do biblioteki przy ul. Perseusza 13.