17 – 22 listopada 2023 r. wdrożenie nowego systemu bibliotecznego i zamknięcie bibliotek.

464

Czytelnicy i Czytelniczki!

Chcemy Was poinformować o ważnej zmianie w naszych bibliotekach.

W dniach 17 – 22 listopada 2023 r. zostanie wdrożony najnowocześniejszy, wykorzystywany przez największe biblioteki w świecie, system biblioteczny Alma wraz z wyszukiwarką PRIMO.

W Polsce system Alma użytkują już Biblioteka Narodowa, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wojewódzkie Biblioteki Publiczne w Lublinie i w Kielcach. Koszty wdrożenia i utrzymania systemu pokrywa Biblioteka Narodowa – operator Priorytetu 1. Kierunku Interwencji 1.2. Budowa ogólnokrajowej sieci bibliotecznej poprzez zintegrowany system zarządzania zasobami bibliotek Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025”. Wdrożenie systemu Alma i wyszukiwarki Primo w naszej bibliotece zostało zrealizowane przez Bibliotekę Narodową. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

W związku z wdrożeniem systemu w dniach 17 – 22 listopada 2023 r. biblioteki głogowskie pozostaną nieczynne.

Ważną dla Was kwestie związane z kontem bibliotecznym są informacje:

  •  do nowego systemu zostaną przeniesione: Wasze konta, aktywne wypożyczenia, zamówienia, nieopłacone transakcje. 
  • do nowego systemu nie zostaną przeniesione: historia wypożyczeń, informacje zapisane na e-pólce czytelnika na stronach dzb.pl i katalog.dzb.pl
  • termin zwrotu zbiorów będzie ustawiony po 23.11.2023 r.