16 grudnia 2021 r. Spotkanie Klubu Konesera Kryminału.

479

Tym razem zapraszamy w kryminalną podróż do Hiszpanii. Ale, ale – zapomnijcie o gorącej plaży, morzu i wakacyjnym klimacie na hiszpańskiej riwierze. W mrocznej dolinie rzeki Baztan ciągle pada deszcz, a historia opowiadana przez Dolores Redondo mrozi krew w żyłach. O książce i jej filmowej adaptacji rozmawiać będziemy 16 grudnia o godz. 17.00 w bibliotece przy ul. Perseusza 13.
Jeśli lubisz kryminały, chciałabyś/chciałbyś porozmawiać o nich w przyjaznej atmosferze, dołącz do nas! Wstęp jest wolny.

Dolores Redondo „Niewidzialny strażnik” tłum. Karolina Krzysztofik
Z opisu wydawcy:

Niezwykły początek trylogii kryminalnej Baztán zekranizowanej przez Netflix.

Zapierający dech w piersiach thriller rozgrywający się w tajemniczych zakątkach pirenejskich lasów.

W mrocznej dolinie rzeki Baztán znalezione zostaje nagie ciało nastoletniej dziewczyny. Prowadząca sprawę detektyw Amaia Salazar odkrywa, że to nie pierwsza ofiara w okolicy, która zginęła w podobny sposób.

Śledztwo prowadzi ją do rodzinnego miasteczka, gdzie musi stanąć twarzą w twarz z koszmarami dzieciństwa. Granica między rzeczywistością a tym co nierealne zaczyna się zacierać. Czy za zbrodniami stoi człowiek czy mityczna postać z ludowych wierzeń? Czy brutalne wspomnienia pomogą jej rozwikłać zagadkę?

Dolores Redondo

Hiszpańska pisarka urodzona w 1969 roku.Zaczęła pisać w wieku czternastu lat. Autorka książek Niewidzialny strażnik, Świadectwo kości, Ofiara dla Burzy składających się na porywają trylogię kryminalną Baztán, której akcja rozgrywa się w baskijskich Pirenejach. Z ponad milionem egzemplarzy sprzedanych w Hiszpanii i tłumaczeniami na 30 języków Baztán jest jedną z najgłośniejszych serii ostatnich lat.