19 października 2018 r. spotkanie autorskie z Mikołajem Grynbergiem.

1034

Spotkanie z pisarzem, reporterem i fotografem, autorem nominowanych do Nagrody Literackiej „Nike” opowiadań pt.: Rejwach Mikołajem Grynbergiem to literacka propozycja II Festiwalu Kultury Żydowskiej w Głogowie. Na spotkanie zapraszamy 19 października o godz. 17:00 do galerii Miejskiego Ośrodka Kultury. Bezpłatne wejściówki na wydarzenia można odebrać w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15 oraz w Biurze Obsługi Klienta MOK.
Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury w ramach zadania „Wybieram książek na 50 różnych sposobów”.

Mikołaja Grynberg – syn fizyka Mariana Grynberga, z wykształcenia psycholog, fotograf portrecista. Najbardziej znane zbiory fotografii to „Różni ludzie” cykl różnorodnych portretów, „Dużo kobiet, a konkretnie 18” inspirowany historią osobistą oraz „Dużo kobiet” utrzymany w tonacji sepiowej, zdjęcia kobiet z Tel Awiwu, Buenos Aires, Rio de Janeiro, Kijowa, Meksyku, Limy, Zanzibaru i Pekinu. Eseista i reportażysta, autor książek: Ocaleni z XX wieku, Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne, Rejwach i najnowszej Księga Wyjścia.