Klub Konesera Kryminału wznawia działalność po wakacyjnej przerwie!
Już 19 września o godz. 17.00 w BLOG-u (ul. Perseusza 13) odbędzie się kolejne spotkanie miłośników literatury sensacyjnej i kryminalnej. Tematem rozmowy będzie powieść „Ukradziony sen” Aleksandry Marininy, pierwsza wydana w Polsce książka z serii o major Aleksandrze Kamieńskiej.
Banalna z pozoru sprawa zabójstwa młodej, pięknej hostessy przybiera nieoczekiwany obrót, gdy wychodzi na jaw, że tuż przed śmiercią dziewczyna usłyszała w radio opis obrazu, który w sennych koszmarach prześladował ją od dzieciństwa. Kiedy major Kamieńska postanawia podjąć ów wątek, zaczynają ginąć kolejni ludzie, a w najbliższym otoczeniu Anastazji jest zdrajca. Jej także zaczyna grozić niebezpieczeństwo.
Aleksandra Marinina urodziła się w 1957 roku we Lwowie. Po ukończeniu prawa na Uniwersytecie Moskiewskim była pracownikiem naukowym Akademii MSW. Zajmowała się badaniem zachowań przestępczych, wykładała również prawo karne i statystykę sądową. W 1986 roku otrzymała tytuł doktora prawa. Jest autorką ponad trzydziestu rozpraw na temat przestępczości. W 1998 roku Marinina odeszła z pracy i poświęciła się karierze pisarskiej. Powieści kryminalne zaczęła pisać w wieku trzydziestu czterech lat. Popularność przyniósł jej cykl o major milicji Anastazji Kamieńskiej, analityczce obdarzonej szóstym zmysłem. W chwili obecnej liczy on trzydzieści dwa tytuły. Jej powieści wydano w ponad dwudziestu krajach, a telewizja rosyjska nakręciła na ich podstawie serial Kamieńska.
W.A.B. opublikowało trzynaście kryminałów Marininej:
- Ukradziony sen (2004),
- Męskie gry (2004),
- Śmierć i trochę miłości (2005),
- Gra na cudzym boisku (2005),
- Złowroga pętla (2006),
- Kolacja z zabójcą (2007),
- Zabójca mimo woli (2008),
- Płotki giną pierwsze (2009),
- Czarna lista (2010),
- Obraz pośmiertny (2011),
- Za wszystko trzeba płacić (2012),
- Cudza maska (2013),
- Stylista (2015).
(źródło: www.gwfoksal.pl)
Spotkania Klubu Konesera Kryminału są otwarte. Zapraszamy również osoby, które nie miały okazji przeczytać omawianej lektury. Książka miesiąca jest przewodnim, ale nie jedynym tematem spotkania.