20 marca 2017 r. spotkania autorskie z Renatą Piątkowską.

1765

Wśród 70 niezwykłych spotkań z książką są spotkania autorskie z Ranatą Pitkowską i jej „Hebanowym sercem” opowiadającym o losach małego chłopca uciekającego wraz z rodzicami przed okrucieństwem wojny. Dzieci ze szkół podstawowych spotkają się z pisarką w dniu 20 marca 2017 r. o godz. 8.30 w BLOGu przy ul. Perseusza 13 oraz w Filii nr 3 przy pl. Mieszka I 11.
Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Renata Piątkowska – ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej książka Wieloryb otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Na wszystko jest sposób II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren, a Wszystkie moje mamy I nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Jest miłośniczką dobrego malarstwa i uwielbia jeździć konno.