21 marca 2017 r. Klub Konesera Kryminału

1672

Tematem marcowego spotkania w Klubie Konesera Kryminału będzie debiutancka powieść Gillian Flynn „Ostre przedmioty”. Bohaterką powieści jest Camille Preaker, która po krótkim pobycie w klinice psychiatrycznej wraca do pracy reporterki w „Daily Post” i otrzymuje zlecenie na artykuł o tajemniczych zabójstwach dwóch małych dziewczynek w jej rodzinnym miasteczku. Kobieta musi wrócić do domu, w którym się wychowała, rozwiązać kryminalną zagadkę i zmierzyć z trudnymi wspomnieniami z dzieciństwa.

„Ostre przedmioty” ukazały się w 2007 r. i zostały bardzo przychylnie przyjęte przez recenzentów i czytelników. Książka otrzymała także nagrodę brytyjskiego Stowarzyszenia Pisarzy Kryminałów dla najlepszej powieści kryminalnej 2007 r.
Poza „Ostrymi przedmiotami” Gillian Flynn ma na swoim koncie jeszcze trzy powieści. W Polsce ukazały się dwie z nich: „Mroczny zakątek” i „Zaginiona dziewczyna”. Obie zostały zekranizowane. Debiutancka powieść wkrótce również doczeka się adaptacji w tym przypadku będzie to jednak adaptacja telewizyjna. W miniserialu na podstawie „Ostrych przedmiotów” wystąpić ma m.in. Amy Adams, a za reżyserię odpowiedzialny będzie Jean-Marc Vallée, reżyser takich filmów jak „Dzika droga” i „Destrukcja”.
Na spotkanie dotyczące powieści „Ostre przedmioty” zapraszamy 21 marca o godz. 17.00 do Biblioteki Lokalnej Osiedla Głogowskiego (ul. Perseusza 13). Wstęp jest wolny.