22 września 2022 r. Spotkanie autorskie z Leszkiem Cichym.

409

„Nie tylko Mount Everts. – góry świata Leszka Cichego” to opowieść o górskich dokonaniach himalaisty Leszka Cichego. Podczas spotkania w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15 w dniu 22 września 2022 r. o godz. 18:00 usłyszymy nie tylko o pierwszym zimowym wejściu na Mount Everest wspólnie z Krzysztofem Wielickim, ale także o zdobywaniu Korony Ziemi, przyjaźniach górskich i pasji wspinaczkowej

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Literackie Everesty, spotkania z książką górską i podróżniczą” dofinansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Partnerstwo dla książki.

Leszek Cichy – polski himalaista, geodeta, od 1977 pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej, po 1989 makler i finansista, obecnie przedsiębiorca. Wspinał się od 1969, dużo w sezonach zimowych w Tatrach i Alpach. Jako pierwszy Polak skompletował Koronę Ziemi do 1999 r. Autor licznych artykułów o tematyce górskiej. W 1999 otrzymał Kolosa w kategorii alpinizm. Wspólnie z Krzysztofem Wielickim dokonał pierwsze zimowego wejścia na Mount Everest 17 lutego 1980 roku.