23 marca 2023 r. Spotkanie kresowe z Joanną Nowak.

265

Głogowska Edukacja Kresowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na kresowa spotkanie autorskie z Joanną Nowak w dniu 23 marca 2023 r. o godz. 17:00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15 połączone z promocją powieści wołyńskiej pt.”Echa przyszłych dni”. Spotkanie poprowadzi Zuzanna Bojanowska.

Joanna Nowak, absolwentka administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pisarka z zamiłowania, księgowa z zawodu. Zadebiutowała w 2020 roku. Pisze powieści obyczajowe, których fabuła osnuta jest wokół problemów dnia codziennego.Miłośniczka dobrej książki, zwłaszcza polskich autorów i smakowitej kuchni, głównie meksykańskiej i włoskiej. Uwielbia psy i koty. Pochodzi ze Strzelna, niewielkiej miejscowości na Kujawach, do którego powraca w wolnych chwilach. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

Link do strony: https://replika.eu/tytul/echa-przyszlych-dnipodroz-wolynska-tom-1/

Kto przyjaciel, kto wróg.

Pierwszy tom sagi „Podróż wołyńska” p.t. „Echa przyszłych dni” opowiada o skomplikowanych dziejach członków rodziny Stawińskich, a także ich ukraińskich sąsiadów, zamieszkujących wieś położoną nieopodal Łucka w dawnym województwie wołyńskim. Bohaterów poznajemy w 1933 roku, kiedy Helena Stawińska rodzi martwe dziecko. Jej mąż, Zygmunt, wściekły na akuszerkę, nie bacząc na nic, w środku nocy wyrzuca ją na mróz. Nikt nawet nie przypuszcza, że to wydarzenie położy się cieniem na losach rodziny i bardzo skomplikuje wszystkim życie. Kłamstwa, intrygi, sekrety, nieodwzajemniona miłość, przegapione szanse i wzajemne urazy blakną wraz z wybuchem wojny. Za to pojawiają się nowe problemy, które w obliczu antypolskich nastrojów na Wołyniu i aktów agresji ze strony Ukraińców jednoczą bohaterów i uczą ich rozpoznawać kto przyjaciel, kto wróg.

Niezwykle poruszająca historia o sekretach rodzinnych i wielkich namiętnościach na tle zawieruchy wojennej. Od tej powieści trudno się oderwać. Serdecznie polecam!

Edyta Świętek, autorka sag Spacer Aleją Róż, Grzechy młodości i Niepołomice.