24 października 2018 r. Warsztaty dla kobiet z Joanną Fabicką.

1149

Drogie Panie zapraszamy na wyjątkowy autorski warsztat z Joanną Fabicką pn.: „Oprzyj swe stopy na moich ramionach, czyli w poszukiwaniu utraconej więzi”. Warsztat odbędzie się 24 października 2018 r. o godz. 16:00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. W warsztacie może uczestniczyć około 20 osób, dlatego trzeba się wcześniej zapisać pod numerem 76 726 56 22. Na warsztat przynosimy ulubiony szal lub chustę oraz zdjęcia kobiet z rodziny ( jednej lub kilku do wyboru).
Spotkanie warsztatowe inspirowane jest książką „Second Hand” Joanny Fabickiej, prozą bardzo poruszającą, dojrzałą i gorzką, gęstą, intensywną i pełną kontrastów, gdzie „tragedia miesza się z kiczem, naturalizm z oniryzmem, magiczny realizm z pełną humoru groteską, a w tle głęboko przejmujące losy, wybory, cierpienie prawdziwych ludzi…” mówi Agnieszka Holland.

Sama autorka zachęcając do udziału w warsztacie pisze:
„Second hand” kończy się obrazem piramidy kobiet, które stoją na swoich plecach, jedna na drugiej. To metafora łączącej nas wszystkie pierwotnej więzi, kobiecego wzajemnego wsparcia – z jego pomocą możemy wspiąć się coraz wyżej. Porzucić cementowe buciki codzienności i sięgnąć ręką do nieba, ku swoim marzeniom. Spotykając się z kobietami podczas wieczorów autorskich wielokrotnie słyszałam w głosie tęsknotę za tą głęboką, siostrzaną relacją z drugą kobietą – Clarissa Pincola Estes, autorka światowego bestselleru „Biegnąca z wilkami”, nazwała ją pieśnią łkającej duszy. Dziś jesteśmy dla siebie, nawet w obrębie własnej rodziny głównie rywalkami- nikt nie potrafi tak skrzywdzić kobiety, jak inna kobieta. Ale też nikt, nie potrafi nas jak ona zrozumieć… Dlatego proponuję kobietom wyjątkowe spotkanie wokół książki „Second Hand”- wspólnie zastanowimy się, dlaczego tak się dzieje? Co nas, kobiety, od siebie oddala? Spróbujemy przywrócić tę utraconą więź między nami i odzyskać dawną, pełną mocy i radości dziewczynę, którą z biegiem lat przykryłyśmy płaszczem codzienności, obowiązków i cudzych, nie swoich pragnień.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach zadania: „Wybieram książkę na 50 różnych sposobów”.