25 kwietnia 2017 r. Czytamy i gadamy.

1509

Kwietniowe spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki Czytamy i Gadamy odbędzie się już niedługo we wtorek 25 kwietnia 2017 r.o godz. 16.00 w BLOGu Bibliotece Lokalnej Osiedla Głogowskiego przy ul. Perseusza 13. Będziemy rozmawiać o Królu, książce Katarzyny Ryrych która niedawno odwiedziła głogowskie biblioteki.
Król to książka niezwykła, opowiadająca o losach kilkuletniego chłopca. Życie Patryka zmienia się w jednej chwili w sposób diametralny, nagle musi zmierzyć się z ogromnymi problemami, które dotknęły jego rodzinę. Jego poukładany, bezpieczny świat nagle rozpadł się na tysiąc kawałków. Piękny dom na strzeżonym osiedlu zamienił się w obskurne mieszkanie w starym bloku, pełnym degeneratów i wyrzutków społeczeństwa. Ukochana matka, która dotąd opiekowała się nim w domu i zawsze była obok, gdy
potrzebował pomocy, zamieniła się w kobietę pracującą po kilkanaście godzin na dobę, zmęczoną, nieszczęśliwą i nie mającą dla niego czasu. Tata, który dotąd dbał o rodzinę i wiele pracował, by zapewnić jej wszystko, co najlepsze, zamienił się w wiecznie pijanego mężczyznę z butelką wódki w jednej ręce, a pasem w drugiej.