25 kwietnia 2017 r. spotkanie podróżnicze z Moniką Witkowską.

1430

Kolejnym gościem biblioteki i Fotostopa przez świat Grażyny i Stefana Sroczyński będzie wyjątkowa kobieta, podróżniczka i niezwykła pasjonatka poznawania świata i zdobywania szczytów górskich i pokonywania mil morskich.
Na spotkanie z Moniką Witkowską i Górą Gór zapraszamy do biblioteki przy ul. Jedności Robotniczej 15 w Głogowie w dniu 25 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00


Monika Witkowska – pisze o sobie że jest normalna, mieszkam w bloku, pracuję, mam swoje kłopoty i kompleksy, ale robi wszystko, aby jej życie było ciekawie. W życiu kieruje się mottem Marka Twaina, który powiedział coś takiego:

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań, złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj! Śnij! Odkrywaj!”.

Zodiakalny Rak, z wiekiem takim na jaki się czuje, a nie taki jak wskazuje metryka. Stale podróżuje, jest dziennikarką piszącą o podróżach i i aktywnym spędzaniu czasu. Pasje: Podróże!!! Poza tym, przede wszystkim żeglarstwo (głównie morsko-oceaniczne, no i góry, zwłaszcza te zwane wysokimi (wejścia m.in. na Mt Everest, Matterhorn, Mt McKinley, Matterhorn, Aconcaguę, Mt Blanc i wiele innych). Poza tym: windsurfing, nurkowanie, narciarstwo i snowboard, kiedyś sporty powietrzne (spadochrony, paralotnie, motolotnie) i różne zwariowane pomysły typu bungy jumping etc. Ulubione kraje to: Nowa Zelandia, Algieria, Turcja, Oman, Gruzja, Argentyna i Nepal. Największe osiągnięcia powiązane z podróżami: w górach zdobycie Mt Everest, w żeglarstwie opłynięcie Czukotki w trudnym, trzymiesięcznym rejsie arktycznym, na małym jachcie, tylko w dwie osoby, trzymiesięczny rejs przez Przejście Północno-Zachodnie (od Grenlandii na Alaskę) na jachcie „Solanus” oraz trudny dwumiesięczny rejs na „Starym” z opłynięciem Przylądka Horn i dotarciem do polskiej bazy antarktycznej (jako pierwszy w świecie jacht) oraz przebiegnięcie maratonu (czas: 4 godziny 17 minut).