26 Głogowskie Konfrontacje Literackie on-line.

1135

Tegoroczne Głogowskie Konfrontacje Literackie zapadną na długo w pamięci bowiem ich forma jest niecodzienna, nieoczekiwana, pandemiczna. Chociaż nie możemy się spotkać jak co roku w realnym świecie na rozmowach o książkach, koncertach, potyczkach poetyckich, warsztatach, literackich debiutach czy pojedynkach na słowa to nie chcemy rezygnować z prezentacji wydarzeń festiwalowych, które zrealizujemy on- line.

Naszymi gośćmi będą Anna Kamińska dziennikarka i autorka reportaży prasowych, znana z książek „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” i „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz”.  W piątek połączymy się w rozmowie z Jakobe Mansztajnem poetą,  współautorem bloga  Make Life Harder i programu satyrycznego Make Poland Greate Again, Wojciechem Kassem poetą i eseistą, laureatem wielu nagród literackich oraz Justyną Sobolewską dziennikarką i krytyczką literacką, z którą porozmawiamy o kondycji polskiej literatury i książki.

Sobotnimi gośćmi głogowskiego festiwalu literackiego będą Krzysztof Jeleń i tłumaczka jego poezji na język francuski Danuta Sut – Karykowska oraz Łukasz Orbitowski laureat Paszportu „Polityki” i nagrody Zajdla, nominowany do „Nike” i Literackiej Nagrody Gdynia.

26 Głogowskie Konfrontacje Literackie zakończy gala poetycka, podczas której nastąpi rozstrzygnięcie festiwalowego konkursu głównego oraz Turnieju Jednego Wiersza „Oddalona bliskość”. Oprawą artystyczną gali będzie koncert w wykonaniu Marcina Januszkiewicza i zespołu „Osiecka po męsku”.

Transmisje wszystkich wydarzeń na www.facebook.com/mok.glogow