26 września 2017 r. Czytamy i gadamy.

1620

Młodzieżowy Klub Książki „Czytamy i gadamy” zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie. Jeśli lubisz czytać, a o książkach możesz rozmawiać godzinami, dołącz do nas! Najbliższe spotkanie – 26 września, godz. 16.00, BLOG (biblioteka przy ul. Perseusza 13). Będziemy rozmawiać o książce „Czas Żniw” Samanthy Shannon, ale nie tylko. Dlatego serdecznie zapraszamy również osoby, które nie miały okazji przeczytać powieści, ale chciałyby dołączyć do klubu.

Rok 2059. Dziewiętnastoletnia Paige Mahoney pracuje w kryminalnym podziemiu Sajonu Londyn. Jej szefem jest Jaxon Hall, na którego zlecenie pozyskuje informacje, włamując się do ludzkich umysłów. Paige jest śniącym wędrowcem i w świecie, w którym przyszło jej żyć, zdradą jest już sam fakt, że oddycha. Pewnego dnia jej życie zmienia się na zawsze. Na skutek fatalnego splotu okoliczności zostaje przetransportowana do Oksfordu – tajemniczej kolonii karnej, której istnienie od dwustu lat utrzymywane jest w sekrecie. Kontrolę nad nią sprawuje potężna, pochodząca z innego świata rasa Refaitów. Paige trafia pod protektorat tajemniczego Naczelnika – staje się on jej panem i trenerem, a zarazem jej naturalnym wrogiem. Jeśli Paige chce odzyskać wolność, musi poddać się zasadom panującym w miejscu, w którym została przeznaczona na śmierć.

„Czas Żniw” jest dziełem wyjątkowym. Samantha Shannon to młoda pisarka o ogromnych ambicjach i imponującej wyobraźni, która w swej debiutanckiej powieści stworzyła niezwykle sugestywną i inteligentnie skonstruowaną wizję świata.

(źródło: www.wsqn.pl)