28 Głogowskie Konfrontacje Literackie.

777

Październik z literackim festiwalem to bardzo dobry październik dla miłośników literatury, czytelników biblioteki, pasjonatów gór, melomanów i tych wszystkich którzy poszukują oferty na weekendowy jesienny czas.  Bogaty program konfrontacyjny spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających jego uczestników. Będą akcenty lokalne czyli wieczory poetyckie z Andrzejem Owczarkiem, Katarzyną Swendorwską i te poświęcone twórczości Telemacha Pilitsidisa i Jerzego Popiela. Mocnym akcentem tej edycji są spotkania poświęcone wyjątkowym kobietom Marii Konopnickiej, Taterniczkom i żonom himalaistów. Będą spacery po wieczornym Głogowie z poezją na ustach i schodach historii w ratuszowej wieży. Turnieje, konkursy, warsztaty i wampiry ale te mickiewiczowskie, spotkania poetyckie w szkołach i z laureatem konkursu głównego poprzedniej festiwalowej edycji oraz crossowy rajd samochodowy dla poetów. Podsumowanie festiwalu czyli uroczysta gala z tegorocznym werdyktem konkursowym zakończy się romantycznie i balladowo nie inaczej w Roku Romantyzmu.

W tym roku nowości festiwalowe czyli konfrontacje dla najmłodszych, spotkania autorskie i warsztaty.

Szczegółowe informacje o kolejnych wydarzenia wkrótce, ale już dzisiaj warto w prywatnych kalendarzach odnotować co, gdzie i kiedy konfrontacyjnie i literacko.

Zadanie realizowanie jest w ramach zadania: „Literackie Everesty, czyli spotkania z książką górską i podróżniczą” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z Funduszu Promocji Twórczości Stowarzyszenia ZAiKS.