28 marca 2022 r. warsztaty z Krzysztofem Petkiem.

537

„Szkoła przetrwania” czyli warsztaty survivalowe dla młodzieży z udziałem Krzysztofa Petka odbędą się 28 marca 2022 r.. Start godz. 9:30. Podczas warsztatu młodzi ludzie dowiedzą się min. o technikach poruszania się w terenie, systemach maskowania i sygnalizowania obecności, pozyskiwania i uzdatnianie wody, podstawowych zachowaniach w sytuacjach zagrożenia bezpośredniego (także alarmu wojennego), kryteriach decyzji zostaję/uciekam, jak stworzyć niezbędnik survivalowy czy psychologicznych i fizycznych skutkach zagrożenia wojennego, efektu „opuszczenia gniazda”.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Literackie Everesty, spotkania z książką górską i podróżniczą” dofinansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Partnerstwo dla książki.

Krzysztof Petek – to autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania., promuje zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty, akcje Noc w bibliotece czy Noc detektywów.