31 marca 2017 r. spotkanie autorskie z Krzesimirem Dębskim.

1832

Kolejna wspólna jubileuszowa propozycja biblioteki i muzeum to spotkania autorskie z Krzesimirem Dębskim pn. „Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia”, któremu będzie towarzyszył recital w wykonaniu Anny Jurksztowicz. Niezwykłe wydarzenie kulturalne odbędzie się w dniu 31 marca 2017 r. o godz. 19.00 w Centrum Konferencyjno – Wystawienniczym w Zamku Książąt Głogowskich przy ul. Brama Brzostowska 1. Darmowe wejściówki na imprezę do odebrania od

24 marca 2017 r. w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania Czas na czytanie, czyli 70 niezwykłych spotkań z książką.
Krzesimir Dębski – kompozytor muzyki współczesnej i filmowej, skrzypek jazzowy, autor książki o rodzinnej historii opisującej min. atak nacjonalistów ukraińskich z UPA na kościół w Kisielinie, który przeżyli jego rodzicie w 1943 roku.
Anna Jurksztowicz – piosenkarka i producentka muzyczna. Pierwszy solowy występ miał miejsce na 22. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z utworem „Diamentowy kolczyk”. Znana z udziału w serii koncertów Dyskoteka Pana Jacka. Wielki przebój dziecięcy to piosenka „Zima lubi dzieci”.