5 kwietnia 2019 r. Głogowianie z pasją, spotkanie z Karoliną Telwikas.

Cykliczne spotkania z głogowianami z pasją organizuje Retroteka przy pl. Mieszka I 11. Tym razem gościem biblioteki będzie Karolina Telwikas, znana głogowianka, miłośniczka kotów i kina. Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia 2019 r. o godz. 9:00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3.
„Nazywam się Karolina Telwikas – jestem odwieczną kociarą, a dzięki wykształceniu – kulturoznawcą.
Od trzech dekad opiekuję się i mieszkam z kotami. W naszym domu zawsze było kilka kotów, więc miałam i mam możliwość szerokiej obserwacji ich różnorodnych zachowań. Przeżywam wszelkie radości i smutki związane z opieką nad tymi niezwykłymi istotami. Koty są pełnoprawnymi domownikami w naszym mieszkaniu, darzymy je ogromnym szacunkiem i wciąż staramy się razem stworzyć wspólny kocio-ludzki system domowej komunikacji. Swoje doświadczenie w opiece nad kotami postanowiłam podeprzeć solidną wiedzą na temat zachowania tych niezwykłych istot i stać się kocim behawiorystą.”
cyt. za: http://kocidoradca.pl/o-mnie/