5 września 2019 Narodowe Czytanie i recital Justyny Szafran.

1185

Po raz ósmy w całej Polsce w dniu 7 września 2019 r. odbędzie się Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Głogowska biblioteka, stowarzyszenie literackie, Klub Batalionowy i Miejski Ośrodek Kultury włączając się do tej ogólnopolskiej  akcji, zapraszają na galę poetycko – muzyczną w dniu 5 września 2019 r. o godz. 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, którą uświetni recital Justyny Szafran, aktorki i piosenkarki, laureatki wielu prestiżowych nagród, występującej na deskach Teatru Capitol we Wrocławiu. W tym roku spośród 100 zaproponowanych przez czytelników tytułów ważnych w literaturze polskiej wybrano 8 utworów napisach przez wybitnych polskich pisarzy i pisarki. To klasyka polskiej noweli. Podczas gali usłyszymy ich fragmenty. Osiem krótkich nowelowych tekstów na ósme Narodowe Czytanie. Reprezentują one różne epoki i style od romantyzmu po dwudziestolecie międzywojenne, ale łączy je fakt iż na trwałe wpisały się w historię polskiej literatury.
Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będą do odebrania w Biurze Obsługi Klienta Miejskiego Ośrodka Kultury od 28 sierpnia 2019 r. Serdecznie zapraszamy!

Wszystkich uczestników gali zachęcamy do przyniesienia egzemplarza nowel, w których będzie można otrzymać pamiątkowy stempel pod tytułem „Nowele polskie” okolicznościowej pieczęci tegorocznej odsłony Narodowego Czytania.