6 maja 2021 „Sekrety życia – baśnie hinduskie”, spotkanie z Mandarem S. Purandare.

W pierwszy majowy czwartek 6 maja 2021 r. zapraszamy na piąte z cyklu spotkań w ramach projektu „Indologia w Głogowie”  wspólnie realizowanego z Instytutem Orientalistyki z UAM w Poznaniu. Tym razem naszym gościem będzie Mandar Purandare, który odkryje przed nami sekrety baśni hinduskich.

Zaczynamy o godz. 19:00 na FB MBP Głogów.

„Sekret życia” czyli opowieści o baśniach hinduskich to propozycja nie tylko dla dzieci. Baśnie pochodzą z różnych języków i regionów Indii, a przedstawiają mało znany, ale fascynujący świat hinduskich książąt i księżniczek, braminów, demonów i egzotycznych zwierząt: tygrysów, słoni, papug, węży i szakali. Zabawne i pouczające, czasami budzące grozę opowieści są cennym źródłem poznania indyjskiej kultury.

Mandar S. Purandare – pochodzi z Indii, jest wykładowcą języka hindi na UAM Poznaniu. Muzyk, aktor, tłumacz, wielbiciel kwiatów, przyrody, ludzi. Założyciel niemieckojęzycznej grupy teatralnej w Pune – TG001. Od 2008 występował w Teatrze Nowym w Poznaniu oraz na scenach innych teatrów w Polsce. Obecnie współpracuje z Teatrem Polskim w Poznaniu.