7 kwietnia 2022 r. spotkania dla młodzieży z Beatą Sabałą – Zielińską

445

Zanim wyruszysz w Tatry poznaj zakopiańskich herosów czyli rozmowy o Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym z autorką książek „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć i „TOPR. Nie każdy wróci”  Beatą Sabała – Zielińską będą osią spotkań z głogowską młodzieżą licealną w dniu 7 kwietnia 2022 r.

„Ile trwała najdłuższa reanimacja? Jakie szanse na przeżycie ma człowiek w lawinie? Dlaczego akcje jaskiniowe uważane są za jedne z najtrudniejszych? Jaka była najdłuższa wyprawa TOPR? Czy śmigłowiec Sokół przyleci po rannego zawsze i o każdej porze? Jaką rolę w ratowaniu ludzi odgrywają toprowskie psy? Jak dalece ratownicy ryzykują własne życie? Co ich motywuje? Co denerwuje? Jak się szkolą? Co umieją?”

Zaprosimy młodzież do  świata toprowców, pełnego determinacji, bólu, nadziei i cudów, do ponad 110 – letniej historii instytucji, którą tworzą ludzie z krwi i kości, zakopiańscy herosi.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Literackie Everesty, spotkania z książką górską i podróżniczą” dofinansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Partnerstwo dla książki.