7 kwietnia 2022 r. spotkanie autorskie z Beatą Sabałą – Zielińską

492

Dom bez adresu to tatrzańska legendarna „Piątka”, schronisko do którego się nie dojedzie i nie zawsze dojdzie. Położone najwyżej w Tatrach, gdzie najtrudniej o rezerwację. Od stu lat prowadzona przez ród Krzeptowskich. Od tej opowieści zaczniemy spotkanie autorskie z Beatą Sabałą – Zielińską autorką „Piciu Stawów” w dniu 7 kwietnia 2022 r. o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. Będzie tez o pasji, miłości do gór i tych którzy w każdych warunkach pospieszną nam z pomocą, o ratownikach górskich, dokujących niemożliwego często i ciąlę stających przed dylematem gdzie kończy się granica ryzyka w ratowaniu innych.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Literackie Everesty, spotkania z książką górską i podróżniczą” dofinansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Partnerstwo dla książki.

Beata Sabała – Zielińska – urodzona w 1968 roku w Nowym Targu, dziennikarka radiowa. Jako rodowita góralka przez dekadę opowiadała słuchaczom Radia ZET o problemach i ciekawostkach z Podhala i okolic, nadając swoim relacjom niepowtarzalny zadziorny charakter. Jest autorką swoistego dziennikarskiego pamiętnika pt. „Radio-aktywna Sabała, czyli jak zostałam głosem z Zakopanego”, a także współautorką (z Pauliną Młynarską) książek „Zakopane odkopane – lekko gorsząca opowieść góralsko-ceperska” i „Zakopane – nie ma przebacz!”, które są oryginalnymi przewodnikami po stolicy Tatr. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Instytucie Dziennikarstwa, a w studenckiej rozgłośni UJOT FM szlifuje nowe radiowe talenty.

cyt. za https://www.proszynski.pl/Beata_Sabala_Zielinska-mfc-17991-.html