8 listopada 2018 r. Spotkanie w Ewą Winnicką.

1524

Kolejnym gościem biblioteki głogowskiej będzie dziennikarska, publicystka i reporterka Ewa Winnicka. Spotkanie autorskie z autorką „Angoli”, „Londyńczyków”, „Milionerki” czy wstrząsającego reportażu „Był sobie chłopczyk” odbędzie się 8 listopada 2018 r. o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15.
Wydarzenie jest organizowane w ramach zadania pn.”Wybieram książkę na 50 różnych sposobów” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ewa Winnicka – studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę, publikowała w „Gazecie Wyborczej”,a od 1999 pracuje w „Polityce”. Zajmuje się sprawami społecznymi, zwłaszcza polityką wobec dysfunkcyjnych rodzin i ochroną dzieci. Pisze także reportaże zagraniczne, m.in. o ataku na WTC, o palestyńskiej Intifadzie i gwałtownym kryzysie w londyńskim City. Dwukrotna laureatka nagrody Grand Press: w 2005 i 2008. Jej wydana w 2011 reporterska książka pt. Londyńczycy została finalistką Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Za reportaż Angole została nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” 2015 oraz otrzymała Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia 2015. Wspólnie z Cezarym Łazarewiczem wydała książkę 1968. Czasy nadchodzą nowe. Za książkę Był sobie chłopczyk nominowana do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” 2018.

cyt za: https://pl.wikipedia.org