9-10 października 2017 r. spotkania autorskie z Elizą Piotrowską.

2309

Autora i ilustratorka wielu książek dla dzieci spotka się z najmłodszymi czytelnikami 9 i 10 października 2017 r. we wszystkich bibliotekach głogowskich. Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja naszej głogowskiej książki pt.: Wypożyczalnia czarów Elizy Piotrowskiej.
Piękna książeczka dla dzieci to opowieść o rodzinie, bliskości, wartości wspólnego spędzania czasu i czytania. To też historia naszej biblioteki, która może wydarzyć się wszędzie, to przekaz o pasji zawodowej i radości z robienia tego co się lubi. Wypożyczalnia czarów trafi do dzieci biorących udział w happeningu czytelniczym rozpoczynającym akcję promującą czytelnictwo pod hasłem „Z książką na dobry początek”.
Co zrobić aby dostać książkę? Wystarczy zapisać dziecko do biblioteki, odebrać paszport małego czytelnika, odwiedzić nas co najmniej 10 razy, zebrać pieczątki i odebrać pakiet startowy czytelnika – dyplom, książkę, specjalnie zaprojektowaną kartę oraz audiobooka. Akcja rusza już w połowie października. Zapraszamy!!!!

Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorska książek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. Dzięki Danucie Wawiłow jej publikacje bardzo wcześnie znalazły się na łamach ważnych pism dla dzieci i młodzieży. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Universita La Sapienza w Rzymie. Autorka polskich i włoskich tekstów krytycznych z dziedziny historii sztuki dawnej i współczesnej. Laureatka wielu konkursów literackich, plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych. Mieszka w Brazylii, bywa ciągle w Polsce.

Spotkania są realizowane w ramach projektu pn.: „Czas na czytanie, czyli 70 niezwykłych spotkań z książką” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.