9 października 2018 r. spotkania autorskie z Renatą Piątkowską.

1511

„Wszystkie moje mamy” to tytuł spotkań autorskich poświęcony Irenie Sendlerowej, która uratowała od zagłady dwa i pół tysiąca dzieci. „Nie tylko w czasach wojny, ale także w czasach pokoju, na co dzień pomagajmy sobie bezinteresownie, z myślą, że po to się urodziliśmy” – to motto życiowe Ireny Sendlerowej. Takie jest też przesłanie tej książki. Autora Renata Piątkowska opowie o losach żydowskiego chłopca, któremu przyszło żyć w okrutnym, złym świecie w czasie Holokaustu. Spotkania odbędą się w dniu 9 października 2018 r. o godz. 8:30 w Retrotece przy pl. Mieszka I 11 oraz o godz. 11:00 w Dziale Dziecięco – Młodzieżowym przy ul. Jedności Robotniczej 15.
Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących ze środków Funduszu Promocji Kultury w ramach zadania „Wybieram książkę na 50 różnych sposobów”.

Renata Piątkowska – ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej książka Wieloryb otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Na wszystko jest sposób II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren, a Wszystkie moje mamy I nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Jest miłośniczką dobrego malarstwa i uwielbia jeździć konno.