Aptekarz literacki – biblioteka głogowska z certyfikatem

500

Głogowska biblioteka otrzymała certyfikat za udział w projekcie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Aptekarz Literacki” oraz znak jakości „Księgozbiór na zdrowie”.
W ramach projektu  – 40 bibliotekarzy z bibliotek publicznych z całej Polski wzięło udział w cyklu bezpłatnych szkoleń, których celem było podniesienie kompetencji w zakresie doboru i wykorzystania literatury dla dzieci, młodzieży i seniorów, które umożliwią im udzielenie wsparcia psychicznego i zmniejszenie stresu, poczucia osamotnienia lub wykluczenia, zwłaszcza w  warunkach pandemii i izolacji.

Nasz koleżanka uczestniczącą w szkoleniach online, korzystając z odpowiedniej literatury i pomocy specjalistów/terapeutów, nabyła umiejętności pracy z „wymagającym” czytelnikiem, poznała skuteczne metody komunikacji, wzmacniania jego odporności psychicznej, radzenia sobie z kryzysami.
W ramach projektu powstał także wykaz literatury, który obejmuje literaturę dostępna w naszych placówkach służącą budowaniu dobrostanu każdego człowieka w każdym wieku. Warto pamiętać, że literatura służy do rozmowy z samym sobą i drugim człowiekiem oraz kieruje każdego czytelnika w stronę nieustannego rozwoju.
Wykaz TUTAJ
Certyfikat TUTAJ