Biblioteka i GłogoWianki.

668

W tym roku biblioteka dołączyła do GłogoWianek zapraszając wszystkich do zabawy razem z nami. Będą warsztaty z kaligrafii, origami, kiermasz książki przeczytanej, konkursy i niespodzianki. Będzie można zapisać dziecko do biblioteki i otrzymać naszą biblioteczną książek na start. Pociągniemy Was do „Lokomotywy” i przeniesiemy w magiczny świat baśni hinduskich. Biblioteka to też GłogoWianka.

W programie:

1. Warsztaty kaligrafii – czyli zapomniana sztuka pięknego pisania.

Każdy kto chce spróbować swoich sił w nauce pięknego pisania będzie mógł z użyciem gęsiego pióra lub stalówki i atramentu poznać podstawowe zasady tej sztuki. Ćwiczenia kaligraficzne stymulują łuk oko-mózg-ręka, pomagają w uzyskaniu starannego i czytelnego pisma na co dzień, a ponadto ćwiczą pamięć i koncentrację.

2. Warsztaty origami – oparty na japońskiej sztuce składania papieru.

Wystarczy papier i własne ręce i za pomocą kilku zagięć i schematów składania można wyczarować z papieru dosłownie każdą rzecz, zwierzęta, przedmioty, rośliny.

3. Kiermasz książki przeczytanej – na straganach z książkami przeczytanymi, wyszukamy różne literackie smaki i książkowe bakalie, prozatorskie hity i popularnonaukowe niezbędniki, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prawdziwa obfitość i różnorodność książkowa, często w idealnym stanie, czeka na nowych właścicieli.

4. Akcja „Książka na start” i promocja picturebooka „Czarodziejka światła”.

Jeśli chcemy zachęcić najmłodszych do czytania i podarować im bilet do świata wyobraźni wystarczy zapisać dziecko do biblioteki. Każde nowy czytelnik otrzyma własną kartę biblioteczną i pakiet wyjątkowych książek wydanych przez głogowską bibliotekę napisanych specjalnie przez wybitnych współczesnych pisarzy polskich dla głogowskich dzieci.

5. Głośne czytanie „Lokomotywy” i „Baśni hinduskich”, konkurs z nagrodami dla dzieci.

Przeczytamy „Lokomotywę” Juliana Tuwima i zaprosimy dzieci w przedziwny, kolorowy świat baśni hinduskich, świat hinduskich książąt i księżniczek, braminów i egzotycznych zwierząt, a uważnie słuchający będą mogli odpowiedzieć na pytania i wylosować nagrody.