Nowa odsłona akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

    269

    Rok szkolny trwa na dobre, ale czy już zapisaliście Drodzy Rodzice Wasze Pociechy do biblioteki? Jeśli nie to teraz jest najlepszy czas, bo mamy dla Was specjalną ofertę i niespodziankę. Wystarczy zapisać dziecko do biblioteki – maluchy, przedszkolaki i pierwszoklasiści wszyscy chętni widziani – wypożyczyć książki, zebrać pieczątki przy każdej wizycie w bibliotece i otrzymać od nas wyprawkę czytelniczą, zupełnie za darmo, aby czytanie stało się tak naturalne jak oddychanie. 

    Czy warto czytać swoim dzieciom? Znamy mnóstwo powodów, aby potwierdzić korzyści tej prostej, dostępnej dla każdego czynności. Czytanie rozwija wyobraźnię i słownictwo, a cenna to dziś sztuka mówić dobrze i płynnie. Wspólne czytanie buduje więź i relację z dziećmi. Wspólnie spędzony czas na czytaniu jest najlepszy posag dla Twojego dziecka. Czytanie jest przyjemne i bardzo kojące. A po za tym czytanie rozwija koncentrację i kompetencje poznawcze, usprawnia myślenie i pamięć, ułatwia przyswajanie wiedzy i zapamiętywanie informacji, czytając  stale uczymy się z łatwością przyswajać długie i trudne teksty i w końcu to świetny pretekst do rozmowy, często na trudne tematy. Czytajmy dzieciom i sobie i cieszmy się z owoców tego miłego przecież zajęcia.

    Kolejna odsłona akcji „Mała Książka Wielki Człowiek” to jesienna propozycja dla wszystkich dzieci i przygoda czytelnicza, która zaprocentuje na całe życie współrealizowana z Instytutem Książki.

    Czekamy na Was.