W związku z nowymi rekomendacjami BN w sprawie otwarcia czytelni dla użytkowników, wprowadzeniem IV etapu znoszenia obostrzeń związanych z covid -19 oraz lokalną sytuacją epidemiologiczną ustaloną w oparciu o komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Głogowie z dniem 8 czerwca 2020 r. wprowadzamy nowe zasady korzystania z bibliotek głogowskich.

1. Okres kwarantanny zbiorów  będzie wynosił 3 dni do końca czerwca, po tym okresie kwarantanna nieobowiązuje.

2. Wprowadzamy wolny dostęp do półek w wypożyczalniach.

3. Dezynfekcja rąk nadal obowiązuje.

4. Czytelnie prasy udostępnimy po okresie zniesienia kwarantanny dla zbiorów czyli od lipca. Prasę możemy wypożyczać na zewnątrz.

5. Pleksy i przyłbice i rękawiczki jednorazowe nadal stosujemy w celu zachowania środków profilaktycznych zapewniających bezpieczeństwo zarówno pracownikom biblioteki jak i czytelnikom.

6. Czytelnicy nadal noszą maseczki lub przyłbice podczas pobytu w bibliotece, ponieważ ryzyko zakażenia podczas przebywania w pomieszczeniu nie jest jeszcze określane jako niskie.

7. Wietrzymy pomieszczenia, dezynfekujemy blaty i inne stanowiska pracy, klamki i inne powierzchnie dotykowe, myjemy podłogi.

8. Stanowiska komputerowe oraz inne urządzenia i usługi (ksero) jeszcze w czerwcu nie udostępniamy z uwagi na zachowanie kwarantanny dla zbiorów i wyznaczenie w tych miejscach tzw. „stref brudnych” w niektórych placówkach.

9. Ograniczenia co do przebywania ilości osób są związane z utrzymaniem dystansu min. 2 metrów między czytelnikami. Przestrzeń w bibliotekach wskazuje, że stosowanie ograniczeń w przyjmowaniu osób nie jest konieczne. Do stanowiska obsługi nadal podchodzi jedna osoba. W sytuacji, w której nagle przyjdzie 15 osób w tym samym czasie prosimy o poczekanie na zewnątrz.