Tydzień Bibliotek.

308

Maj to wyjątkowy dla Bibliotekarzy i bibliotek miesiąc. W całej Polsce obchodzimy branżowe święto i szykujemy mnóstwo czytelniczych atrakcji w ramach Tygodnia Bibliotek. Tegoroczne hasło akcji brzmi: Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!. Organizatorem i pomysłodawcą akcji promującej czytelnictwo, biblioteki i zawód bibliotekarza  jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, które od roku 2004 konsekwentnie realizuje ten program mając na uwadze zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Historia Programu nierozerwalnie związana jest z obecnością Polski w Unii Europejskiej. 1 maja 2004 r.  doszło do największego rozszerzenia w historii UE – do wspólnoty wstąpiło 10 krajów, w tym Polska. Tydzień później pod hasłem bezpośrednio nawiązującym do akcesji – „Biblioteki w Europie były zawsze” odbył się I Tydzień Bibliotek.

Głogowskie biblioteki rok rocznie włączają się w ogólnopolskie obchody. W tym roku wśród imprez czytelniczych pojawią się warsztaty papieru czerpanego, origami i kaligrafii, będą też kiermasze książki przeczytanej oraz wykład o roli oddechu w naszym życiu.