Tydzień Bibliotek – mapa reportażu.

554

Drodzy Czytelnicy!

Pandemia zmieniła świat, granice wielu krajów zostały zamknięte i swobodne podróżowanie jest znacznie utrudnione. Chcemy choć trochę temu zaradzić i z okazji Tygodnia Bibliotek 2021 zapraszamy do podróżowania po świecie z reportażem. Codziennie od poniedziałku do piątku na profilu FB biblioteki będziemy odsłaniać mapę reportażu kolejnych kontynentów. Zaczynamy od Europy.

Mapa – Europa: https://www.thinglink.com/scene/… Na platformie Thinglink przygotowaliśmy interaktywną mapę reportażu, dzięki której mozna odkrywać reportaże opisujące wybrane kraje.

Jak działa mapa? Żeby otworzyć mapę, należy kliknąć link mapy podany wyżej. Po otwarciu mapy klikamy na wybrane czarno-białe punkty. Odkrywamy w ten sposób pełny opis reportażu, okładkę oraz przycisk „Reportaż w katalogu biblioteki”, który przekieruje do wybranego tytułu w katalogu, dzięki temu można od razu sprawdzić dostępność danej pozycji w naszych placówkach. Dodatkowo po prawej stronie okna z opisem reportażu znajduje się przycisk z symbolem książeczki z głośnikiem, który uruchamia opcję czytania tekstu przez wbudowany czytnik.