Wystawa malarstwa Anny Sękowskiej.

416

W marcu i kwietniu 2023 w Galerii Czytelnika zostanie zaprezentowana wystawa malarstwa Anny Sękowskiej pt. „Pomaluję ci świat…”, którą można zobaczyć w godzinach otwarcia Biblioteki Loklanej Osiedla Głogowskiego przy ul. Perseusza 13. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy.

Anna Sękowska – ukończyła 5 letnie Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu.

Po założeniu rodziny całkowicie się poświęciła wychowaniu czterech synów, sprawom domowym oraz pracy zawodowej. Chwile wytchnienia znajdowała na działce wśród kwiatów, które na tamten czas stały się pasją pani Anny. Po przejściu na emeryturę działka nadal tonęła w kwiatach starannie pielęgnowanych rękami pani Anny.

Uśpiony talent plastyczny ożywił się kilka lat temu gdy przypadkowo na YouTube obejrzała film o malowaniu pastelami suchymi. Od tamtej pory nie rozstaje się z pudełkiem kolorowych pałeczek.Spod ręki pani Anny wychodzą piękne pastelowe pejzaże, martwa natura, szkice ołówkiem, akwarele oraz prace wykonane farbami olejnymi i akrylowymi.

Z wszystkich prac emanuje spokój i łagodność. Wrażliwość z jaką pani Anna obserwuje świat jest wyjątkowa a doskonałość jej ręki i oka godna prawdziwej artystki.