Wystawa Origami w Galerii Czytelnika.

1123

Październikowa wystawa w Galerii Czytelnika w BLOGu (Bibliotece Lokalnej Osiedla Głogowskiego) przy ul. Perseusza 13 to kolekcja prac origami. Papierowe arcydzieła autorstwa Adama Szewczyka można oglądać i podziwiać w godzinach otwarcia biblioteki. Serdecznie zapraszamy!Ma 44 lata, mieszka w Lubinie. Z zawodu jest plastykiem. Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Zielonej Górze na kierunku Wychowanie Plastyczne ( dyplom z tytułem magistra wychowania plastycznego ).
Sztuką składania papieru ORIGAMI zaczął interesować się w wieku 13 lat. Z biegiem czasu rozwinął swoje umiejętności w tej sztuce. Jest jednym z redaktorów na internetowej stronie poświęconej sztuce składania papieru ORIGAMI ( www.origami.art.pl ), na której można obejrzeć galerię różnych papierowych figurek, przeczytać o spotkaniach, konferencjach itd..
Są również relacje z warsztatów Orgiami, wystaw i innych spotkań związanych z tą sztuką. Jest członkiem i współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Origami.
W 2002 roku miał swoją pierwszą indywidualną wystawą Origami w POKiS (Prochowicki Ośrodek Kultury i Sportu ) w Prochowicach. Był i jest uczestnikiem wielu plenerów, wystaw i innych imprez poświęconych sztuce Orgiami w kraju i za granicą. Zajmuje się również rysunkiem, malarstwem, fotografią i modelarstwem.
e-mail: adam_sz@o2.pl
www.origami.art.pl