Wystawa w Galerii Czytelnika.

2071

Od 4 września w BLOG-u (biblioteka przy ul. Perseusza 13) można oglądać wystawę obrazów Małgorzaty Pliniewicz oraz Haliny Szajowskiej, głogowskich artystek związanych z „Pracownią 45”. W Galerii Czytelnika prezentowanych jest kilkanaście prac, przedstawiających pejzaże oraz martwą naturę. Wystawę można podziwiać w godzinach otwarcia biblioteki.

Malarstwo to moja pasja, którą realizuję w ”Pracowni 45” w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Moje obrazy są przeniesieniem ekspozycji tworzonych przez panią instruktor art. Krystynę Bogacz. Ja dokładam swoje emocje i mój stosunek do życia. Z oglądającym chcę dzielić się nie tylko treścią obrazu, ale i różnorodnością kolorów, które nas otaczają. Życzę patrzącym miłego odbioru i zachęcam do odwiedzenia naszej pracowni i naszych wystaw. Małgorzata Pliniewicz.

Maluję, bo lubię. Zajęcie to jest moim hobby – wypełnia mój wolny czas, relaksuje i uspokaja. Twórczość pozwala zapomnieć o chwili obecnej, przenosi w inną przestrzeń. Jestem emerytką od 16 lat i od tego czasu maluję. Dużo nauczyłam się z podstaw malarstwa, słuchając wskazówek pani Krystyny Bogacz w ”Pracowni 45”. Halina Szajowska.