Z książką na dobry początek!

2930

Biblioteka rusza z nowym pomysłem na promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Chcemy zachęcić najmłodszych do czytania, a rodziców do wspólnego spędzania czasu z dzieci w dobrym książkowym towarzystwie. Od dawna wiadomo i zostało to udowodnione, że codzienne czytanie dzieciom, co najmniej 20 minut, zwiększa ich potencjał intelektualny o 20 %. Jeśli chcemy podarować naszym dzieciom coś naprawdę cennego i wartościowego to czytajmy im, zachęcajmy do lektury, podsuwajmy książki, zapisujmy do
biblioteki.
Proponując włączenie się do akcji pod nazwą: Z książką na dobry początek chcemy Was wspierać i pomagać w zachęcaniu dzieci do czytania. Przygotowaliśmy pakiety małego czytelnika dla każdego dziecka. Co zrobić aby je otrzymać?
To proste. Zapiszcie dzieci do biblioteki, wypożyczcie choć jedną książkę każdorazowo, odwiedźcie nas 10 razy i zbierzcie pieczątki w osobistym Paszporcie małego czytelnika. Wówczas otrzymacie nasz autorski, książkowy pakiet startowy, a w nim: Dyplom Małego Czytelnika, książkę „Wypożyczalnia czarów” autorstwa Elizy Piotrowskiej oraz audiobooka.
Projekt: Z książką na dobry początek jest realizowany w ramach zadania „Czas na czytanie, czyli 70 niezwykłych spotkań z książką” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Startujemy 6 listopada 2017 r. Wystartuj razem z nami!