Zapisz dziecko do biblioteki!

1282

Czy wiesz, że systematyczne czytanie, nawet 20 minut dziennie, rozwija inteligencję, pobudza ciekawość świata, uczy skupienia i koncentracji? A wspólnie spędzony czas na czytaniu buduje bliskość, więzi i dobre relacje? By sprostać tym wyzwaniom i marzeniom mamy propozycję – zapisz dziecko do biblioteki!
Po raz kolejny głogowskie biblioteki ruszają z akcją paszportową dla dzieci do 9 roku życia. Zachęcając do wspólnego czytania i spędzania czasu z książką zapraszamy do bibliotek. Teraz każde dziecko, które zapisze się do biblioteki otrzyma paszport małego czytelnika, w którym może zebrać 10 pieczątek podczas kolejnych wizyt w bibliotece. Kiedy Paszport Małego Czytelnika wypełni się pieczątkami, mały czytelnik otrzyma dyplom i piękną, unikatową głogowską książkę pt. „Rymy na każdą pogodę” napisaną przez Agnieszkę Frączek i namalowaną przez Mariannę Jagodę. Nie warto zwlekać, my już czekamy!
Zadanie realizowane w ramach zadania „Biblioteka na cztery pory roku” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.